Obsah

Kominík podzim 2022

KOMINÍK Ve čtvrtek 13.října 2022 bude u nás kominík. Kdo má zájem si nechat vymést komín zapište se do seznamu na chodbě obecního úřadu.

Detail

Sběr papíru

UPOZORNĚNÍ Od čtvrtka 21.4.2022 do pondělí 25.4.2022 mohou občané nosit starý papír do přistaveného kontejneru za základní školu v Dolní Radechové. Papír je nutné svázat a třídit na : -čistý novinový papír -letáky -časopisy -knihy -lepený karton

Detail

POŠTA DOLNÍ RADECHOVÁ - změna pracovní doby o dovolené

POŠTA DOLNÍ RADECHOVÁ - změna pracovní doby o dovolené od 29.8. do 9.9.2022

Detail

F. L. Věk po půlstoletí 1

F. L. Věk po půlstoletí

Výstava fotografií Miroslava Holči z natáčení F. L. Věka v našem městě.

Město Nové Město nad Metují

Aktivní senior 1

Aktivní senior

Nordic Walking vycházka pro seniory spojená s kurzem severské chůze. Vstup zdarma.

Město Nové Město nad Metují

Sobotní keramika

Víkendové keramické tvoření.

Město Nové Město nad Metují

26. Orlicko-Kladský varhanní festival

Koncert na dvoje varhany – Václav Uhlíř a Václav Metoděj Uhlíř.

Město Nové Město nad Metují

týden knihoven

Týden knihoven 2022

Od 3. 10. do 8. 10. nabízíme roční členství pro nově přihlášené zdarma a čtenářskou amnestii (prominutí upomínek - poplatků z prodlení)

Město Nové Město nad Metují

Obec Dolní Radechová

oúObec Dolní Radechová se nachází v podkrkonoší, v úzkém údolí 3 km severovýchodním směrem od okresního města Náchod. Obec se rozkládá podél silnice I. třídy Náchod – Trutnov.

Vznik obce je datován nedlouho po založení náchodského hradu rytířem Hronem r. 1270. První historická zmínka o obci je z roku 1402 v Dětřichovi či Jetřichovi z Janovic u Náchoda, který r.1392 nastoupil jako kaplan na Náchodském zámku.

V současné době patří obec svými 757 obyvateli, 297 popisnými čísly a rozlohou 4,204 km2 k největším obcím v okrese. Zástavba obce je převážně podél silnice. K dispozici je zde část základního občanského vybavení (základní škola, mateřská škola, prodejna potravin, pošta, pohostinství, zubní lékař).