Obsah

Sběr papíru v ZŠ od 11.4.-15.4.2024

Upozorňujeme občany, že kontejner na starý papír bude přistaven k základní škole od čtvrtka 11.dubna od 8.00 hodin, do pondělí 15.dubna do 7.hodin. Papír je nutné svázat a třídit na čistý novinový papír, letáky, časopisy, knihy, lepený kartón

Detail

Svoz nebezpečných odpadů - 6.dubna 2024

Upozorňujeme občany, že v sobotu 6.dubna od 10 hodin do 11 hodin proběhne v naší obci svoz nebezpečného odpadu. Svozový automobil bude přistaven u prodejny potravin.

Detail

Keramika pro příchozí

Keramika pro příchozí

Zveme všechny, kteří mají chuť vyzkoušet si svoji zručnost a zároveň tvořivě odpočívat.

Město Nové Město nad Metují

Zrakové vady  1

Zrakové vady

Přednáška ortooptistky paní Venclové o vývoji zraku u dětí a očních vadách.

Město Nové Město nad Metují

publicita

Projekt „Podpora zachování prodejny smíšeného zboží v obci Dolní Radechová“ byl v roce 2023 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Obec Dolní Radechová

oúObec Dolní Radechová se nachází v podkrkonoší, v úzkém údolí 3 km severovýchodním směrem od okresního města Náchod. Obec se rozkládá podél silnice I. třídy Náchod – Trutnov.

Vznik obce je datován nedlouho po založení náchodského hradu rytířem Hronem r. 1270. První historická zmínka o obci je z roku 1402 v Dětřichovi či Jetřichovi z Janovic u Náchoda, který r.1392 nastoupil jako kaplan na Náchodském zámku.

V současné době patří obec svými 757 obyvateli, 297 popisnými čísly a rozlohou 4,204 km2 k největším obcím v okrese. Zástavba obce je převážně podél silnice. K dispozici je zde část základního občanského vybavení (základní škola, mateřská škola, prodejna potravin, pošta, pohostinství, zubní lékař).